Warto pracować za granicą?

Co raz więcej osób wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy. Niektórzy wyjeżdżają do pracy sezonowej, a niektórzy pragną ”zaczepić się” na stałe i zakosztować lepszego życia. Praca za granicą kusi przede wszystkim wysokimi zarobkami. Za proste zadania jak zbieranie jabłek czy sprzątanie mieszkań można zarobić od 30 zł na godzinę wzwyż. Jednak czy praca za granicą jest całkowicie bezpieczna? O czym należy bezwarunkowo pamiętać jeśli zdecydujemy się wyjechać do pracy za granicę?

 

praca-za-granica

 

O czym należy pamiętać

 

Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że oszustów nie brakuje. Zawsze musimy mieć pieniądze na czarną godzinę albo zawczasu wykupiony bilet powrotny do kraju. Kolejną istotną sprawą jest dokładne sprawdzenie naszego przyszłego pracodawcy. Warto sprawdzić numer telefonu czy jest zarejestrowany na firmę i czy mail nie jest rejestrowany z darmowych domen. Jeśli nie jesteśmy pewni tego, że dana firma naprawdę istnieje, lepiej zrezygnować z wyjazdu. Warto wykazać też rozeznanie jeśli chodzi o wynagrodzenie za wykonanie danej pracy. Praca za granicą jest lepiej płatna, ale jeśli ktoś oferuje niestworzone kwoty za błahe zadania możemy wietrzyć już jakiś podstęp. Czujność to podstawa. Jeśli mamy możliwość to wyjedźmy z kimś. Im więcej osób tym lepiej i przede wszystkim bezpieczniej.

 

Formalności

 

Podpisanie umowy jest sprawą bardzo ważną. Nie daj się naciągnąć na pracę ”na czarno” za większą stawkę, gdyż obiecanych i zapracowanych pieniędzy możesz nigdy nie zobaczyć na oczy, a osoba dla której pracowałeś może bezpowrotnie zniknąć. Umowa jest gwarancją otrzymania wynagrodzenia, warto więc zadbać o jej podpisanie. Przed wyjazdem za granicę i podpisaniem umowy, koniecznie powinniśmy zapoznać się z systemem rozliczeń za pracę za granicą. Rozliczenie się z urzędem skarbowym jest konieczne a nadpłacony podatek zostanie nam zwrócony. Jeśli szukasz pracy za granicą, koniecznie zadbaj o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich najbliższych. Tylko wtedy będziesz zadowolony z wyjazdu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.